Ülker Çikolata ve Önem Gıda Toplu İş Sözleşmesinde imzalar atıldı

Ülker Çikolata ve Önem Gıda Toplu İş Sözleşmesinde imzalar atıldı

Ülker Çikolata ve Önem Gıda ile Sendikamız Öz Gıda İş arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

TÜGİS (Türkiye Gıda Sanayii İşverenleri Sendikası) ile Sendikamız arasında yürütülen müzakereler neticesinde, İstanbul'da kurulu bulunan Ülker Çikolata ve Önem Gıda işletmelerinde 01.01.2018-31.12.2019 tarihleri arasında yürürlükte kalacak olan toplu iş sözleşmesinde anlaşmaya varıldı.

Topkapı Barcelo Eresin Otel Toplantı Salonunda yapılan imza törenine, Yıldız Holding Genel Müdür Yardımcısı Ahmet İnce, İK Başkan Yardımcısı Faruk Gözleveli, Ülker Çikolata Başkan Yardımcısı Kadir Kamadan, İK Direktörü Alper Kantar, Çikolata Üretim Direktörü Tayfun Namdar, Çikolata İK Müdürü Erhan Özbey, Önem Gıda Üretim Direktörü Atilla Tuncer, Önem Gıda İK Yöneticisi Bilal Türker, Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Halil Çukutli, Genel Başkan Danışmanımız Abdulhalik Damar, İstanbul I Nolu Şube Başkanımız Sadi Yılmaz ve Ülker Çikolata ile Önem Gıda İşyeri Sendika Temsilcilerimiz katıldı.

Sözleşmeyi değerlendiren Genel Başkan Yardımcımız Halil Çukutli, şöyle konuştu:

“Ülker Çikolata ve Önem Gıda ile Öz Gıda İş Sendikası arasında başlayan zorlu sözleşme süreci, tarafların yapıcı yaklaşımı sayesinde uzlaşmayla sonlandı.

Müzakere sürecinde, ülkemizin gerçeklerini ve rekabeti gözeterek üyelerimizin lehine bir sözleşme çıkarmak için tüm taraflar olarak aynı gayretle çalıştık. Çetin müzakereler sonucu fakat saygıyla ve sevgiyi hiçbir zaman kaybetmeden sağlıklı çözüldüğü için son derece mutluyum. Tüm çalışanlarımıza, sendikamıza ve işletmelerimize sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Basın Bürosu