TARİŞ toplu iş sözleşmesinde imzalar atıldı

TARİŞ toplu iş sözleşmesinde imzalar atıldı

Tariş Entegre Üzüm İşletmesi ile Öz Gıda İş Sendikası arasında yapılan ve yaklaşık 300 kişiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varıldı.

Tariş Entegre Üzüm İşletmesinde gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi imza törenine, Genel Başkan Yardımcımız Emin Sürücü, Tariş Genel Müdürü Yurtcan Birol, Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özer, Fabrika Müdürü Selim Çakmak, Personel Şefi Veli Akcay, İşyeri sendika temsilcilerimiz İzzet Ertürk, Yeşim Karakaya ve İşçiler katıldı.

“Sürücü, işçi sendika omuz omuza çalışacağız”
Öz Gıda İş Sendikasının her zaman işçiden yana bir tutum sergilediğini söyleyen Genel Başkan Yardımcımız Emin Sürücü, Tariş çalışanları her zaman uyum içinde olmuşlardır. Bundan sonraki süreçte huzurlu bir çalışma ortamı yaratmak, daha iyi bir yaşam, daha iyi sözleşmeler ve daha güçlü hakların kazanımı için işçi sendika omuz omuza birlikte çalışarak işletmemizi bir üst lige taşıma gayretinde olacağız. İmzaladığımız toplu iş sözleşmesi başta çalışanlarımız olmak üzere hepimize hayırlı olsun" diye konuştu.

"Birol, daha iyi seviyelerde ücretleri hak ediyorsunuz"
Tariş Genel Müdürü Yurtcan Birol, “Geçmişte çok kötü günler geçirdik ama hep daha iyiye sizlerle birlikte gitmek istiyoruz. Bugünkü hayat şartlarında sizlere verdiğimiz ücretleri daha üst seviyelerde vermek istiyoruz. Bunu da hak ediyorsunuz. Yeter ki piyasa ile rekabet edebilecek seviyeye gelebilelim. Tariş kazandıkça sizlerde kazanacaksınız bundan hiç şüpheniz olmasın. Sözleşmemiz hepimize hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesinde imzalar atıldı. 

Basın Bürosu