ESK, Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

ESK, Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Et ve Süt Kurumu adına Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) ile Sendikamız Öz Gıda İş arasında imzalanan 01.04.2017 - 31.03.2019 yürürlük süreli 15. Dönem işletme toplu iş sözleşmesi 17.08.2017 tarihinde TÜHİS toplantı salonunda anlaşmayla sonuçlandı.

Toplu İş Sözleşmesi, TÜHİS Genel Sekreteri Adnan Çiçek, Et ve Süt Kurumu İnsan Kaynakları Daire Başkanı Cemal Çalık, Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Emin Sürücü, TÜHİS Uzmanları Dr. Şerafettin Güler, Recep Bilici, Ahmet Sarıkaya, ESK Hukuk Müşaviri Mutlu Ak, Şube Müdürü Halil Yıldız, Ankara Şube Başkanımız Hasan Çiloğlu ve ESK'ya bağlı Kombina işyeri sendika temsilcilerimizin katılımı ile imzalandı.

Sözleşmenin imzalanmasının ardından Sendikamız Genel Merkezine gelen temsilcilerimiz, Genel Başkanımız Mehmet Şahin ile bir araya geldi.

ESK toplu iş sözleşmesinde imza aşamasına gelinceye kadar yaşanan süreci temsilcilerimize aktaran Şahin, ESK çalışanlarının haklarına saygı ilkesi çerçevesinde toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde refah seviyesinin korunması ve geliştirilmesi açısından azami gayret gösterdik. Toplu sözleşmemizin işçilerimize, ESK Genel Müdürlüğü’ne ve Sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Basın Bürosu