Marmarabirlik'te toplu iş sözleşmesi imzalandı

Marmarabirlik'te toplu iş sözleşmesi imzalandı

Marmarabirlik  ile Öz Gıda-İş Sendikası arasındaki iki yıllık dönemi kapsayacak 01.06.2017-31.05.2019 yürürlük süreli Toplu İş Sözleşmesinde imzalar atıldı.

Marmarabirlik Toplantı Salonunda, S.S Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği ve Entegre Tesisleri ile Birlik'e bağlı Gemlik, Mudanya, Erdek, Orhangazi, İznik, Edincik, Mürefte ve Marmara Adası Kooperatifleri ile Sendikamız Öz Gıda-İş  arasındaki Toplu İş Sözleşmesi İmza Töreni'ne;

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Genel Müdür İsmail Acar, Fabrika Müdürü Ertuğrul Doğanalp, İKA Müdürü Aytaç Ünen, İKA Müdür Yrd. Esra Öztürk, Muhasabe Müdürü Mehmet Ertaş, Hukuk Müşaviri Av. Fatma Akarakın, Genel Başkan Yardımcımız Emin Sürücü, Bursa Şube Başkanımız Aytekin Kaya,  Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve Temsilcilerimiz katıldı.

Görüşmelerde çalışanlar ile müessesenin çıkarlarını karşılıklı koruduklarını ifade eden Genel Başkan Yardımcımız Emin Sürücü, "Asıl olan, çalışanların ve Marmarabirlik'in bu sözleşmeden kazançlı çıkmasıdır. Kazanan, bu anlamda iç barışımız, çalışma barışımız olmuştur." diye konuştu.

Görüşmelerde sendika ile Marmarabirlik'in problemlerin çözümünde yapıcı tavırlarla hareket ettiklerini, "çalışanlara hakkını teri kurumadan teslim etme" anlayışını taşıdıklarını dile getiren Sürücü, yeni sürecin Marmarbirlik çalışanlarına, işletmemize ve Öz Gıda İş Sendikası hayırlı olmasını diledi.

Basın Bürosu