Ülker'den 'Biz bize yeteriz' kampanyasına destek: Bu salgın bizleri birleştirdi

Ülker'den 'Biz bize yeteriz' kampanyasına destek: Bu salgın bizleri birleştirdi

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, Öz Gıda İş Sendikası Genel Başkanı Sayın Mehmet Şahin'in kısa süre önce yaptığı açıklamada belirttiği gibi, hepimiz toplumumuzun güvenilir gıdaya ulaşması konusunda sorumluluklarımızın bilincindeyiz. En zorlu günlerde dahi bu bilinçle hareket ederek görevlerini icra eden tüm sektör çalışanlarına yürekten teşekkür ediyorum" dedi.

Ali Ülker açıklamasında 5 bin kişilik istihdam müjdesini de paylaştı. Şok Marketler'in bu dönemde adrese teslimat uygulamasına geçtiğini ve yeni mağazalar açmayı planladığını söyleyen Ülker, "Hem adrese teslimat uygulamasıyla hem de açmayı planladığı yeni mağazalarla birlikte 5 bin kişiyi istihdam etmeyi de hedefliyor" dedi. Ali Ülker, ‘İstegelsin’ uygulaması üzerinden evlerinden çıkamayan insanlar ücretsiz teslimat yaptıklarını da duyurdu.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, yeni tip koronavirüs ile ilgili yapılan çalışmalar ve alınan önlemlere dair açıklama yaptı.

Kendileri de dahil olmak üzere tüm gıda ve perakende sektörünün, insanların ihtiyaçlarını giderdikleri marketleri açık tutmak, ürünleri her sabah raflara ulaştırmak ve bu zor günlerde toplumun yanında olmak için özveri ve kararlılıkla çalıştığını belirten Ali Ülker, bu dönemde yaptıkları yatırımlarla 5 bin kişiyi daha istihdam edeceklerini duyurdu.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker’in açıklamasının önemli başlıkları şöyle:

Bu salgın bizleri birleştirdi
Tüm insanlık olağanüstü günlerden geçiyor. Ülkemizin de içinde bulunduğu COVID-19 (koronavirüs) felaketine karşı hep birlikte büyük bir mücadele içindeyiz. Bu salgın, bizleri, birlik, beraberlik ve dayanışma duyguları etrafında birleştiriyor. İnsanların güvenilir gıdaya ulaşması her zaman çok önemli. Ancak böylesine olağanüstü dönemlerde bu önem daha da artıyor. Bizler, böyle bir ortamda işimizin başında olmayı, sorumlu ve bilinçli bir grup olarak üretmeyi, ürettiklerimizi dağıtmayı ve toplumumuza hizmet etmeyi sürdürüyoruz. Biz de dahil olmak üzere tüm gıda ve perakende sektörü, insanların ihtiyaçlarını giderdikleri marketleri açık tutmak, ürünleri her sabah raflara ulaştırmak ve bu zor günlerde toplumun yanında olmak için özveri ve kararlılıkla çalışıyor.

Öz Gıda İş Sendikası Genel Başkanı Sayın Mehmet Şahin'in kısa süre önce yaptığı açıklamada belirttiği gibi, hepimiz toplumumuzun güvenilir gıdaya ulaşması konusunda sorumluluklarımızın bilincindeyiz. En zorlu günlerde dahi bu bilinçle hareket ederek görevlerini icra eden tüm sektör çalışanlarına yürekten teşekkür ediyorum.

Ek olarak, bu süreçte çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği için gerekli tüm önlem ve tedbirleri aldığımızı da önemle vurgulamak isterim. Tüm grup şirketlerimizde, Devletimizin, Sağlık Bakanlığımızın ve Dünya Sağlık Örgütü’nün yönlendirmelerini harfiyen uyguluyoruz.

5 BİN KİŞİ İŞE ALINACAK
Grup şirketlerimiz, üstlendikleri operasyonları günümüzün zorlu şartlarına adapte edebilmek ve süreçleri geliştirmek için ellerinden gelen tüm gayreti gösteriyor. Bunun son örneği Şok Marketler’in Cepte Şok uygulaması oldu. Bu online uygulama sayesinde ülkemizin dört bir yanındaki kullanıcılar, evlerinden çıkmadan siparişlerini aynı gün içinde adreslerine ücretsiz olarak teslim almaya başladılar. Şok Marketler, bu dönemde hem adrese teslimat uygulamasıyla hem de açmayı planladığı yeni mağazalarla birlikte 5 bin kişiyi istihdam etmeyi de hedefliyor.

Açıklamanın devamına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz

Kaynak: YeniŞafak