Genel Başkanımız Çukutli, “Atatürk'ün Aziz Hatırasını Saygıyla Yad Ediyoruz”

Genel Başkanımız Çukutli, “Atatürk'ün Aziz Hatırasını Saygıyla Yad Ediyoruz”

Öz Gıda İş Sendikası Genel Başkanı ve Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Halil Çukutli, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 85'inci yılında aziz hatırasını saygıyla yad ediyor, sevgi, rahmet ve özlemle anıyoruz" dedi.

Genel Başkanımız Halil Çukutli yayımladığı yazılı mesajında şunları kaydetti: "Büyük bir askeri deha olarak milletimizle birlikte kurtuluş mücadelesini zafere ulaştıran Atatürk, ülke ve dünya şartları istikametinde doğru ve gerçekçi bir vizyon ortaya koyarak, modernleşme ve dönüşüm hamleleri ile kısa zamanda Türkiye Cumhuriyetini uluslararası camianın saygın bir üyesi konumuna yükselmesini sağlamıştır.

Bugün, onun dünyaya ilham veren mirasına sahip çıkma kararlılığıyla yolumuza devam ediyoruz. Türkiye, 100 yıldır sürdürülen gayretlerle, muasır medeniyet seviyesine ulaşma yolunda ciddi mesafe kat etmiş, küresel düzeyde de bir cazibe merkezine dönüşmüştür. Türkiye Cumhuriyeti eminim ki, bugünkünden daha müreffeh bir ülke haline gelecektir. Hiç şüphesiz, cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine ve ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, Atatürk'ün işaret ettiği yolda kararlı bir şekilde ilerlemeyi ve ülkemizi daha yüksek seviyelere taşımayı ilelebet sürdüreceğiz.

Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, canlarını ülkemiz için feda eden istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyor, bütün Öz Gıda İş Sendikası üyelerini sevgiyle selamlıyoruz.”

Basın Bürosu
Yayımlanma Tarihi: 9 Kasım 2023 Perşembe